Zákaznická linka 222 360 250 (Po - Pá: 8 - 17.00 hod.)

ESET Remote Administrator 6

čtvrtek 5. března 2015

 

  • Nová web konzole s detailními možnostmi nastavení
  • Nezávislý agent vzdálené správy
  • ESET Remote Administrator s podporou Linuxu
  • Server/ proxy architektura pro síťovou pružnost
  • Přístup zaměřený na práci se skupinami


Komponenty:

Podpora různých platforem - je možné nainstalovat nejen na Windows, ale také Linux servery a Virtual Appliance. Administrátor může instalovat jednotlivé komponenty nebo implementovat jako Virtual Appliance.

ESET Remoter Administrator Server - zařizuje komunikaci s jednotlivými agenty, sbírá a ukládá aplikační data do databáze. Umí bez problémů zpracovat desítky tisíc klientů.

Nezávislý agent - je malá aplikace, která spouští všechny úlohy, politiky, události přímo na koncové stanici – i bez konektivity na ESET Remote Administrator.

Zbrusu nová konzole - byla vyvíjena ve spolupráci s IT profesionály tak, aby dokonale splňovala požadavky pro perfektní přehled nad bezpečností ve firemní síti.

Proxy/server architektura - má za úkol sbírat data z počítačů ze vzdálených míst a odesílat je na centrální ERA server. Do velkých a složitějších struktur je nově možné nainstalovat pouze proxy a připojit je na jeden centrální server.

Rogue Detection Sensor - hledá ve firemní síti nechráněné počítače a zařízení, která nejsou zapojená do vzdálené správy. Umožňuje správci lepší přehled o všech zařízeních v síti a reagovat na potenciální bezpečnostní rizika.


Funkce:

ESET License Administrator - umožňuje spravovat všechny licence u jednoho místa přes prohlížeč i mimo ESET Remote Administrator.

Správa založená na rolích - umožní hlavnímu správci vytvořit různé admin účty, kterým lze přiřadit různá práva. Počítače je možné spravovat na více místech a definovat práva firemní politiky pro lokální správce

Instalace koncových stanic - nejprve se nasadí agent, následovaný samotnou instalací produktu, na které se agent podílí. Instalační soubory jsou k dispozici na serverech ESET.

Bezpečná komunikace - je zajištěna pomocí standardu TLS (Transport Layer Security) 1.0 a vlastních certifikátů. Spojení jsou zabezpečena digitální podpisem a šifrováním.


Detailní nastavení:

Dynamické a statické skupiny - klienty je možné zařadit do statických nebo dynamických skupin. Pro dynamické skupiny lze nadefinovat podmínky, za kterých dojde k zařazení do skupiny.

Politiky - politiky jsou uplatňovány agentem, takže i bez připojení na ESET Remote Administrator server je agent schopen uplatňovat příslušnou politiku.

Události - administrátor může nakonfigurovat podmínky, za kterých se má spustit daná úloha. Podmínky lze párovat s dynamickými skupinami, takže se úloha spustí po zařazení klienta do skupiny.

Reporty - vzdálená správa sbírá pouze data potřebná k vytvoření reportu, zbývající data zůstávají na klientské straně, což má pozitivní vliv na výkon databáze.

Upozornění - nastavit podmínky upozornění je možné pomocí průvodce krok za krokem. Vybrat si můžete z různých šablon, které lze propojit se specifickými dynamickými skupinami.

Úlohy - je možné vytvořit jednoduše krok za krokem v průzkumníkovi (nebo rovnou vybrat některou z již vytvořených) a přiřadit je k jednotlivým produktům.

Dosažená ocenění

jsme ESET Platinum Partner jsme ESET Partner Centrum jsme ESET Top Partner jsme ESET Security Partner